Zamiast kwiatka niosę pomoc

2019 05 20 1 zamiast kwiatka

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zwracamy się do Was z gorącą prośbą. Choć bardzo cenimy ten moment, gdy przychodzicie do nas z kwiatkiem by podziękować za naszą pracę, chcielibyśmy, by w tym roku wzorem kilku wcześniejszych lat Wasz miły gest przybrał inną formę. Chcielibyśmy przy Waszej pomocy wesprzeć Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Co możecie zrobić? Wystarczy nie kupować kwiatów na zakończenie roku szkolnego, a pieniądze, które planowaliście wydać na ten cel wrzucić do puszek (kwesty odbędzie się 18 i 19 czerwca, czyli przy okazji uroczystości kończących rok szkolny). Jeśli pragniecie okazać nam wdzięczność, możecie to zrobić wręczając symboliczne laurki z podziękowaniem – można je pobrać tutaj:

- podziękowanie indywidualne

- podziękowanie grupowe

Kwiaty więdną, a świadomość że zebrane dzięki Wam pieniądze pomogą potrzebującym na zawsze zostanie w naszej pamięci i będzie najwspanialszym “dziękuję”.
Koordynatorka akcji - Katarzyna Robaczewska

Pedagog Edyta Lewandowska
Klasy IV-VIII SP i gimnazjum

Godziny pracy:

pon.      9.00-13.00
wt.        8.00-12.30
śr.         9.30- 13.30
czw.      12.00.16.30

pt.          8.00- 13.00

Zadania pedagoga:

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów.
  2. Udzielanie pomocy psychologiczno–pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
  3. Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży,
  4. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
  5. Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  6. Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
  7. Wspieranie nauczycieli i wychowawców w udzielaniu pomocy psychologiczno–pedagogicznej.