Zamiast kwiatka niosę pomoc

2019 05 20 1 zamiast kwiatka

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zwracamy się do Was z gorącą prośbą. Choć bardzo cenimy ten moment, gdy przychodzicie do nas z kwiatkiem by podziękować za naszą pracę, chcielibyśmy, by w tym roku wzorem kilku wcześniejszych lat Wasz miły gest przybrał inną formę. Chcielibyśmy przy Waszej pomocy wesprzeć Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Co możecie zrobić? Wystarczy nie kupować kwiatów na zakończenie roku szkolnego, a pieniądze, które planowaliście wydać na ten cel wrzucić do puszek (kwesty odbędzie się 18 i 19 czerwca, czyli przy okazji uroczystości kończących rok szkolny). Jeśli pragniecie okazać nam wdzięczność, możecie to zrobić wręczając symboliczne laurki z podziękowaniem – można je pobrać tutaj:

- podziękowanie indywidualne

- podziękowanie grupowe

Kwiaty więdną, a świadomość że zebrane dzięki Wam pieniądze pomogą potrzebującym na zawsze zostanie w naszej pamięci i będzie najwspanialszym “dziękuję”.
Koordynatorka akcji - Katarzyna Robaczewska

preflekcja wydziału informatyki uw 20189 października odwiedził nas doktorant Wydziału Informatyki Uniewrsytetu Wrocławskiego pan Karol Pokorski, który poprowadził prelekcję dla 80 uczniów. Dotyczyła ona startującej niedługo kolejnej edycji Akademi Informatycznej - bezpłatnego całorocznego kursu programowania w C++. Pan prelegent opowiedział młodzieży o projekcie, o Olimpiadzie Informatycznej i o samym programowaniu. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele możliwości daje w dzisiejszych ta umiejętność, jak łatwo otworzyć furtkę do udanej kariery zawodowej zdobywając umiejętności programistyczne.

Młodzież miała okazję posłuchać o doświadczeniach pana Pokorskiego - pracy za granicą, wyjazdach do Doliny Krzemowej, sukcesach olimpijskich własnych i uczniów przez niego kształconych. Była też okazja do wykazania się myśleniem algorytmicznym - gratuluję Mikołajowi Poprawie z 3b i Mateuszowi Bednarczykowi z 7d szybkiej i skutecznej analizy i rozwiązania zadania. Pan Pokorski zaprosił uczniów do udziału w kursie w roku szkolnym 2018/2019. Dołączam się do tego zaproszenia i zachęcam do rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z programowaniem.