W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 2 a wzięli udział w mikołajkowych warsztatach plastycznych. Dzieci wykonały  kolorowe, gipsowe ozdoby choinkowe oraz świeczniki. W trakcie warsztatów do klasy przybył Św. Mikołaj, który przeczytał list napisany dla uczniów klasy 2 a oraz obdarował dzieci słodkościami. To był bardzo radosny dzień. Dziękujemy Święty Mikołaju :)))

                                                                            Magdalena Łańcucka-Wójs

001 w mikoaj

Link do pozostałych zdjęć.

6 grudnia klasę 1b odwiedził student informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Poprowadził dla dzieci zajęcia w ramach Godziny Kodowania. Dzieci entuzajstycznie powitały gościa i choć nie wszystkim udało się rozwiązać zagadki logiczne, część grupy z zapałem i powodzeniem poradziła sobie z wyzwaniem. Słowa uznania należą się Grzesiowi Galewskiemu, Tymkowi Leśniańskiemu, Mieszkowi Patrzałek, Dawidowi Kilarskiemu i Poli Sleiman :)
 

Katarzyna Robaczewska
 
002 Godzina kodowania

Uczeń klasy 8d -  Jan Malarski zakwalifikował się do eliminacji ustnych okręgowego etapu Olimpiady Historycznej. Janek znalazł się w gronie pięciu najlepszych uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych z Dolnego Śląska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Sandra Kamińska

2018 12 06

3 grudnia uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w Godzinie Kodowania (Hour of Code). Pod opieką nauczycieli młodzież udała się do Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie pod nadzorem studentów programowała w języku Python i wysłuchała wykładu na temat ciekawostek w systemie Linux.
Godzina Kodowania organizowana jest na całym świecie, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, trwającego w tym roku od 3 do 9 grudnia. Wzięło w niej udział już ponad 180 krajów, a Poska plasuje się w pierwszej dziesiątce pod wględem ilości wydarzeń zorganizowanych w ramach Hour of Code Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz drugi.  Ideą tej inicjatywy jest popularycacja programowania, zachęcenie, by każdy w wieku od lat 4 do 104, spróbował swoich sił w tej dziedzinie informatyki.
 
Więcej informacji o przedsięwzięciu:   https://hourofcode.com/pl
 
 
010 godzina kodowania
Galeria zdjęć - kliknij tutaj.

W Ogólnopolskim Konkursie "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni" zostało docenione zdjęcie Agnieszki Cieślak z kl. 7b. Do tegorocznej edycji konkursu napłynęła rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski, a Agnieszka zdobyła wyróżnienie w kategorii Fotografia. Gratulujemy!

2018 12 02

2018 11 28 bobr

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły w międzynarodowym konkursie informatycznym Bóbr:

Klasy 7,8 i 3 gimnazjalne - maximum 120 punktów:

Mikołaj Poprawa 3b - 110
Alek Serwik 3b - 102,50
Illya Nikonenko 3b - 98,75
Julian Kepinski 8c - 94,25
Maciej Kulik 8b - 87,50
Agata Kilian 8b - 83,75


Klasy 4-6 - maksimum 120 punktów

Bruno Błaszczyk 6a - 92,5
Patryk Korczowski 6a - 72,25

Klasy 1-3:

Grzegorz Galewski 1b - najwyższy wynik w szkole


O tym, czy odnieśliśmy sukces na skalę kraju dowiemy się w najbliższych tygodniach.

 Serdecznie gratuluję! 
                                Katarzyna Robaczewska
 

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

logo librus

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com